ارتباط مستقیم رنگ مو با سرطان سینه در خانم ها | بیماری

: رابطه مستقیم رنگ مو با سرطان سینه در خانوما

: مجله علمی ایران : تحقیقات نوین محققان نشون میده زنائی که موای خود رو مرتب رنگ می کنن، در برابر سرطان سینه قرار دارن.

سرطان سینه دومین سرطان شناخته شده و شایع در بین زنان در جهان حساب می شه طوریکه در سال ۲۰۱۲ تقریبا ۱.۷ میلیون نفر از زنان به سرطان سینه گرفتار شده بودن، هم اینکه هر چند مرگ و میر به سرطان سینه در آمریکا کم شده، اما زنان مشکی پوست نسبت به زنان سفید پوست در خطر بالاتر مرگ به وجود اومده به وسیله سرطان سینه هستن.

در آمریکا هر سال، حدود ۲۲۰ هزار زن و ۲ هزار مرد گرفتار به سرطان سینه تشخیص داده می شه که در حدود ۴۰ هزار زن و ۴۰۰ مرد بر اثر این مریضی می میرن.

بررسیا نشون دادن که مواد موجود در اجناس آرایشی و رنگ مو به دلیل اینکه شامل مواد سرطان زا هستن، با ایجاد سرطان سینه در افراد رابطه مستقیمی دارن که معمولا در بازه سنی ۲۰ تا ۷۰ سالگی در زنان اتفاق می افته.

محققان دانشگاه هلسینکی یه مطالعه با بررسی داده های نظرسنجی به این نتیجه رسیدن که حدود هشت هزار مریض گرفتار به سرطان سینه شدن که دلیل اون قرار گرفتن در برابر مواد سمی موجود در رنگ موا هستش و احتمال دچار شدن به سرطان سینه رو ۲۳ درصد زیاد می کنه.

رنگ مو و اتوی مو از جمله لوازم آرایشیه که بسیار مورد استفاده زنان قرار میگیره، به کار گیری بعضی اجناس آرایشی مانند رنگ مو یا حتی به کار گیری اتوی مو از عوامل احتمالی موثر بر سرطان سینه تلقی می شن. رنگ کردن دائم موها، افراد رو در برابر خطرات خیلی از جمله سرطان قرار میده. به خاطر همین، مصرف همیشگی رنگ مو به خصوص رنگای تیره، زنان رو بیشتر از مردان در برابر دچار شدن به سرطان خون، سرطان غدد لنفاوی و سرطان پستون قرار میده.

 

.

منبع :

پاسخی بگذارید

بستن منو