ارتباط مستقیم ریزش مو با صبحانه! | ورزش

رابطه مستقیم ریزش مو با صبحونه!

یه متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: بی توجهی به مصرف صبحونه، عاقبتای جبران ناپذیری چون ریزش مو رو به دنبال داره

صبحونه یکی از مهم ترین و اصلی ترین وعده های غذاییه که کمک زیادی به رشد و سلامتی مو می کنه اما بدیش اینه درصد خیلی از آدما به بهانه های جور واجور از خوردن صبحونه دوری می ورزند و یا اونو به تعویق میندازن.

 

: به خاطر تامین املاح و ویتامینای لازم بدن واسه رشد مناسب مو، خوردن صبحونه اهمیت بیشتری نسبت به وعده های دیگه داره.

 

اولیایی با تاکید بر اهمیت خوردن صبحونه ، اضافه کرد: طی آزمایشایی مشخص شد آدمایی که صبحونه می خورن از نظر دریافت بعضی از ویتامینا مثل آ، ب، ث و بعضی از مواد معدنی مثل کلسیم ، آهن و زینک وضعیت بهتری دارن و آمادگی بیشتری واسه جذب بهتر این ویتامینا و مواد معدنی دارن.

 

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه نخوردن صبحونه و عقب انداختن اون، رابطه مستقیمی با ریزش مو داره، گفت: ویتامینای گروه ب، بیوتین، ث و مینرالایی چون زینک، آهن، منیزیم، روی و اسیدای چرب طبیعی درواقع مواد مغذی هستن که با رشد مو در رابطه بوده، پس کسائی که صبحونه رو از دست میدن دچار کمبود این املاح و در دراز مدت دچار ریزش مو می شن.

 

اولیایی با بیان اینکه تا چه حد ریزش مو طبیعیه، اضافه کرد: ریزش بین ۷۰-۱۰۰ تار مو یه حد مطلوبی حساب می شه اما اگه بیشتر از این عدد باشه، باید به دکتر واسه درمان مراجعه کرد.

 

ایشون در مورد جا دادن مواد غذایی جور واجور در صبحونه به خاطر پیشگیری از ریزش مو، پیشنهاد کرد: هر وعده غذایی از جمله صبحونه از سه اصل تنوع، تعادل و تناسب پیروی  می کنه و اضافه کردن مواد غذایی مثل، لبنیات، پروتیین، غلات، میوه و سبزیجات پر از فیبر و نوشیدن آب کافی می تونه نقش موثری در کاهش ریزش مو داشته باشه.

 

اولیایی در آخر اعلام کرد: مصرف هر گونه مکمل از جمله زینک بدون تجویز دکتر روند جذب ویتامینای مشابه مانند کلسیم و آهن رو دچار مشکل می کنه، پس مصرف دارو باید با در نظر گرفتن صلاحدید دکتر انجام بشه.

 

انتهای پیام/

.

منبع :

پاسخی بگذارید

بستن منو