ارتباط مصرف نمک با سوزانده شدن کالری های بدن | تغذیه سالم

رابطه مصرف نمک با سوزونده شدن کالریای بدن

تغذیه

براساس نوین ترین تحقیقات؛

رابطه مستقیم نمک روی لاغری!

گروهی از محققان با بررسی غذای روزانه فضانوردان از تاثیر عجیب مصرف این ماده روی وزن اونا پرده برداشتند.

مصرف نمک می تونه باعث لاغری در ادما از راه شکسته شدن مقادیر بالایی از سلولای چربی بدن و هم افزایش دفع ادرار بدون نیاز به نوشیدن حجم خیلی از آب شه.

این یافته های بر خلاف یافته های قدیمیه که در اونا مصرف نمک بیشتر باعث احساس تشنگی و چاقی در بدن می شد.

این یافته ها حاصل تحقیقات محققان دانشگاه مینه سوتا روی بیشتر از ۴۵۰ نفر داوطلب آمریکایی به مدت ۴ روز و بررسی اندازه مصرف نمک و سوزونده شدن کالریای بدنه.

اندازه نمک استفاده شده در غذاهای صنعتی بسیار بیشتر از غذاهای خونگی است. براساس تحقیقات، بیشترین اندازه نمک مخفی در مواد غذایی صنعتی در خوراکیایی چون نون، غلات صبحونه، پنیر و سوپای آماده هست.

این یافته ها در مجله تحقیقات بالینی منتشر شده، نشون میده مصرف نمک رابطه مستقیمی با لاغری و کاهش وزن داره.

کارشناسان دانشگاه “واندربیلت” (Vanderbilt) هم اینکه اثر مصرف نمک رو در غذای فضانوردان بررسی کرده و به این نتیجه رسیدن فضانوردانی که حجم بیشتری از نمک در رژیم غذایی شون وجود داشته کمتر دچار احساس تشنگی شده و از تناسب اندام بهتری هم بهره مند هستن.

در بیشتر خوراکیای فضانوردان مقداری نمک هست تا مانع از فساد در بین انتقال به فضا شه. حس شامه و چشایی فضانوردان به واسطه زندگی در شرایط بی وزنی دارای افت نسبیه. این باعث می شه اونا مزه و طعم خوراکا رو تا حد زیادی نتونن تشخیص بدن.

با وجود موثر بودن نمک در کاهش وزن و شکسته شدن مولکولای چربی کارشناسان پیشنهاد می کنن ادما از خوردن نمک بیشتر از ۶ گرم در روز دوری کنن، چون این ماده غذایی باعث بالا رفتن فشارخون، افزایش خطر دچار شدن به بیماریای قلبی عروقی، سکته مغزی و قلبی، پارکینسون و مشکلات عصبی می شه.

جالبه بدونین؛ کارشناسان دانشگاه بوستون در حال تحقیق روی روشی واسه استفاده بی خطر از نمک به خاطر کاهش وزن هستن.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو