ارتباط میزان شیوع کبد چرب با مصرف فست فودها | تغذیه سالم

رابطه اندازه گسترش کبد چرب با مصرف فست فودها

رابطه اندازه گسترش کبد چرب با مصرف فست فودها

تغذیه

گسترش مریضی کبد چرب در میان تهرانیا حدود ۳۰ درصده و ۱۰ درصد هم به نوع زیاد این مریضی گرفتار هستن.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران در عکس العمل به این خبر که اندازه گسترش مریضی کبد چرب(Fatty Liver) در میان تهرانیا حدود ۳۰ درصده و ۱۰ درصد هم به نوع زیاد این مریضی گرفتار هستن، گفت: نمیشه با قاطعیت اندازه گسترش کبد چرب رو در میان شهروندان تهرانی اعلام کرد، اما استفاده فراوون از فست فودها، تغذیه نادرست و ورزش نکردن از عواملیه که می تونن شرایط رو واسه دچار شدن آدما به کبد چرب جفت و جور کنن.

دکتر مهران ولایی با اشاره به این که فشار خون(blood pressure) بیشتر ایرانیا بالاست و در نتیجه کبد چرب هم دارن، اضافه کرد: بیشتر آزمایشای موجود مریضی کبد چرب رو نشون نمی دن و تنها راه انجام سونوگرافی در میان جمعیت نمونه س. به هر حال نمیشه بدون استناد به آزمایش و مستندات پزشکی اندازه گسترش کبد چرب رو در میان افراد اعلام کرد.

: البته ممکنه دوستائی از انجمنای پزشکی در رابطه،آزمایشایی انجام داده و به این نتیجه رسیده باشن که آمار گسترش کبد چرب در بعضی شهرها و استانا بالاست، اما دست کم من از اونا اطلاعی ندارم.

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مورد این که در چه شرایطی ممکنه مریضی کبد چرب در میان تهرانیا شایع شه، اعلام کرد: با در نظر گرفتن این که بعضی شهروندان تهرانی علاقه خاص ای به مصرف فست فود دارن و از طرف دیگه مکانای زیادی واسه پیاده روی و ورزش کردن به دلیل آلودگی هوا و پرواز مگسای سفید موجود نیس، با این شرایط ممکنه احتمال گسترش کبد چرب در میان تهرانیا زیاد شه.

ولایی با اشاره به این که با انجام کارایی میشه مانع از دچار شدن به کبد چرب شد به مردم پیشنهاد کرد تا حد امکان شام سبک بخورند، از مصرف غذاهای بیرون و روغنای جامد دوری کرده و به جای اونا از روغنای مایع مثل روغن آفتابگردان و روغن کنجد استفاده کنن و در عین حال ورزش رو در برنامه روزانه خود جا بدن تا با کنترل وزن خود جسم سالمی دارا باشن.شفاآنلاین

.

منبع : pezeshk.us

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه
  • آشنایی با رابطه بین ژنا و اندازه شنوایی
  • » گسترش ناباروری عاقبت شوم مصرف یه ماده نگهدارنده در غذا

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو