ارتباط میگرن با میکروب روده و معده | بیماری

:   میدونستین میگرن با بعضی عوامل تغذیه ای ایجاد میشه و عامل سردردتان می تونه در سیستم گوارشتان نهفته باشه ؟باکتریای دهن و معده  هم در ایجاد سردردهای طولانی و شدید شما نقش مهمی اجرا می کنن از جمله عوامل محرک میگرن می تونه خواب ناجور ،مشکلات روحی مانند اضطراب و تغذیه ناجور باشه.

افراد گرفتار به میگرن، باکتریهای بیشتری موثر در پردازش نیتراتا در دستگاه گوارش خود دارن.

 تحقیقات نشون دهنده اون هستش که افراد گرفتار به میگرن، باکتریهای بیشتری موثر در پردازش نیتراتا در دستگاه گوارش خود داشتن که نشون میده به چه دلیل افراد پس از خوردن بعضی غذاها دچار سردردهای میگرنی می شن.

افراد گرفتار به میگرن ترکیب مختلفی از باکتریا رو در دستگاه گوارش خود دارن که اونا رو نسبت به بعضی غذاها حساس تر می کنه. تحقیقات نشون داد سطح باکتری در افراد گرفتار به میگرن بالاتر بود که این باکتریا معمولاً در تجزیه نیتراتا فعال ان و معمولاً در گوشتای فرآوری شده، سبزیجات برگ دار و شراب هست.

آخرین یافته ها نشون میدن ممکنه یکی از دلایل بروز میگرن تجزیه بیش ازاندازه نیترات موجود در غذاها باشه که عروق مغز و سر رو گشاد می کنه. وقتی که نیترات موجود در غذا به وسیله باکتریای دهن و معده تجزیه می شن، کم کم وارد جریان خون شده و به اکسید نیتریک تبدیل می شن. ماده ای که رگای خون رو گشاد می کنه و البته واسه سلامت قلب و عروق خوبه. از هر پنج مریض قلبی که از داروهای شامل نیترات استفاده می کنن، چهار نفر از سردردهای شدید شاکی هستن.

در مطالعه  دیگری از آدمایی سالم و افراد گرفتار به سردرهای میگرنی، ۱۷۲ نمونه دهانی و ۱۹۹۶ نمونه مدفوع گرفته شد. در هر دو نمونه، افراد دارای میگرن باکتری بیشتری در مقایسه با افراد سالم داشتن.

رژیم غذایی، استرس و کمبود خواب عوامل محرک میگرن هستن و هم اینکه هورمونا هم نقش مؤثری در این مسئله دارن. میگرن در زنان سه برابر مردان شایعه.

فرادید،

.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو