ارتباط نگهداری حیوانات خانگی با شپش کودکان | بیماری

: رابطه نگهداری حیوانات خونگی با شپش کودکان

بهداشت

میدونستین کودکانی که در منزل حیوان خونگی مانند سگ نگهداری میکنن بیشتر در برابر دچار شدن به شپش سر قرار دارن؟ وقتی این حیوانات واسه تغذیه در کنار کودهای شامل شپش بسر میبرن، دچار مریضی شپش شده و به کودکانمون این آسیب رو انتقال میدن، اگه حیوان خونگی دارین مراقب سلامت موی فرزندانتان باشین.

یه متخصص پوست و مو گفت: مریضی شپش کودکان مرفه رو به دلیل نگهداری حیوانات خونگی اونا رو تهدید می کنه.

مستوفی متخصص پوست و مو با اشاره به رابطه نگهداری حیوانات خونگی با شپش کودکان و دانش آموزان گفت: آدمایی که در منازل خود حیوانات خانوادگی به خصوص سگ و گربه نگهداری می کنن بیشتر در برابر آسیب شپش هستن.

ایشون گفت: سگا خود در برابر مریضی شپش بوده و هم می تونن این عامل رو به آدم و صاحبان منتقل کنن، اما کلا صاحبان این سگا، اونا رو به طور مرتب مورد آزمایش قرار میدن.

مستوفی گفت: بیشتر شپش در فصل سرد سال و در مناطق جنوبشهرا دیده می شه، اما اگه افراد حیوانات خونگی خود رو به شهرای شمالی و به خصوص جنگلا ببرن در اثر غذا خوردن سگا در نزدیکی کودای حیوونی دچار مریضی شپش شده و این مسئله دلیل گسترش اون به آدم و به خصوص کودکان می شن.

این متخصص پوست و مو تاکید کرد: به دلیل نگهداری حیوانات خونگی احتمال گسترش شپش در بین دانش آموزان و خردسالان اینجور خونواده هایی بیشتر از سایردانش آموزانه.

ایشون گفت: بازی کودکان در مکانایی سگ در ان جا تردد می کنن باعث گسترش اونا به مریضی شپش می شه.

باشگاه خبرنگاران جوون

.

منبع : pezeshk.us

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو