ارتباط چشم با بیماری های قلبی و عروقی | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : یکشنبه, ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۱۱

: رابطه چشم با بیماریای قلبی و عروقی

نتیجه یه تحقیق نوین نشون میده که با معاینه چشم نوجوانان میشه از خطر ابتلای اونا به بیماریای قلبی و عروقی در آینده باخبر شد.  

به گزارش ایرنا از روزنامه دیلی میل، پروفسور "بامینی گوپیناث" از مرکز پزشکی موسسه "وست مد" (Westmead) در استرالیا و نویسنده ارشد این تحقیق گفت: وضعیت سلامتی و ایجاد بعضی تغییرات ساختاری در شبکیه با افزایش خطر دچار شدن به مریضی قلبی عروقی در آینده رابطه دارن.

 

این مطالعه نشون داد، نوجوانانی که امتیازهای ضعیف تری از دید اجتماعی و روانی در مورد کیفیت زندگی مربوط به سلامتی داشتن از تغییرات ساختاری در رگای خونی شبکیه خود بهره مند بودن که می تونه با افزایش خطر دچار شدن به مریضی قلبی و عروقی در آینده رابطه داشته باشه.

 

محققان در این مطالعه با بررسی هزار و ۶۰۰ دانش آموز ۱۱ تا ۱۹ ساله در فاصله وقتی میان سالای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ فهمیدن که نوجوانان مخصوصا نوجوانان پسر که کیفت زندگی اونا در مورد سلامتی ضعیف بود، سرخرگای خونی شبکیه اونا به طور زیادی گشاد تر و سیاهرگ اونا باریک تراز افرادیه که کیفیت زندگی بهتری دارن.

 

محققان گفتن: یافته های مطالعه ما و بقیه تحقیقات در طول چند سال نشون میده که تغییرات ظریف در رگای خونی می تونه شاخص امیدوارکننده ای واسه تشخیص بیماریای قلبی و عروقی در سالای آینده باشن.

 

تحقیقات قبلی هم نشون دادن که میان رگای خونی باریک شبکیه و دچار شدن به افسردگی و اضطراب رابطه هست.

 

محققان گفتن: یافته های مطالعه ما نشون میده که میشه در آینده از آزمایش کیفیت زندگی مربوط به سلامت واسه تقویت ارزیابیای موجود در مورد سلامت قلب و عروقی نوجوانان استفاده کرد.

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو