ارتباط کاهش شنوایی با افسردگی در میانسالان | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : یکشنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۴۸

: رابطه کاهش شنوایی با افسردگی در میانسالان

بررسیا نشون میده از دست دادن قدرت شنوایی می تونه با بروز افسردگی در دوران میانسالی در رابطه باشه. 

 

به گفته پزشکان آمریکایی میانسالانی که از کاهش قدرت شنوایی رنج می برن بیشتر در برابر دچار شدن به افسردگی هستن و هر چی اندازه قدرت شنوایی در اونا کمتر شه احتمال دچار شدن به افسردگی در این افراد بیشتر می شه.   

 

پزشکان آمریکایی اعلام داشتن: بیشتر افراد بالای ۷۰ سال تا حدودی قدرت شنوایی خود رو از دست میدن که این مشکل در نسبت پایینی از این افراد تشخیص داده می شه. تشخیص و درمان کاهش قدرت شنوایی امر آسونیه و اگه بتونه به پیشگیری از افسردگی در این افراد کمک کنه بیشتر اهمیت پیدا می کنه.

 

در این مطالعه محققان به جمع آوری اطلاعات بیشتر از ۵۲۰۰ بزرگسال بالای ۵۰ سال پرداختن. از همه این افراد تست شنوایی گرفته شد و وضعیت افسردگی در این بیماران بررسی شد.

 

پزشکان به این نتیجه رسیدن در آدمایی که تا حدودی قدرت شنوایی خود رو از دست داده بودن، احتمال دچار شدن به افسردگی حدود دو برابر بیشتر بوده است. هم اینکه در آدمایی که اندازه کاهش قدرت شنوایی شدید بوده احتمال افسردگی در اونا چهار برابر بالا رفته است.

 

به گزارش هلث دی نیوز، به گفته پزشکان آمریکایی در این مطالعه این موضوع که از دست دادن قدرت شنوایی موجب افسردگی می شه مورد تایید نیستش است اما نشون میده که چیجوری کاهش قدرت شنوایی به بروز علائم افسردگی کمک می کنه.

 

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو