ارتباط کاهش وزن و ابتلا به سرطان | بیماری

: تاثیرکاهش وزن و دچار شدن به سرطان پروتئین هایVEGF, PAI-۱ و PEDF موجب رشد عروق خونی می شن، فرآیندی که واسه رشد و گسترش تومورها لازمه. محققان مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون سیاتل به این نتیجه رسیدن هر چقدر زنان وزن بیشتری رو از دست بدن، اندازه کاهش این پروتئینا هم بیشتر هستش. کاترین […]

: رابطه کاهش وزن و دچار شدن به سرطان

پروتئین هایVEGF, PAI-۱ و PEDF موجب رشد عروق خونی می شن، فرآیندی که واسه رشد و گسترش تومورها لازمه. محققان مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون سیاتل به این نتیجه رسیدن هر چقدر زنان وزن بیشتری رو از دست بدن، اندازه کاهش این پروتئینا هم بیشتر هستش.

کاترین دوگان، سرپرست تیم تحقیق، در این باره میگه: «تحقیق ما نشون میده که چقدر کاهش وزن در پیشگیری از دچار شدن به سرطان مهمه.»

به گفته ایشون، کلا کاهش وزن موجب کاهش خطر دچار شدن به سرطان سینه، روده و پروستات تا ۲۰ درصد می شه. این موضوع می تونه به وجود اومده به وسیله کاهش فاکتورهای التهابی ذخیره شده در بافت چربی و هم اینکه کاهش سطح این پروتئینا باشه.

ایشون در ادامه توضیح میده: «این پروتئینا همراه با وزن زیاد می شن. زمانیکه افراد دچار اضافه وزن می شن عروق خونی جدید باید اکسیژن و مواد مغذی رو به چربیای ذخیره شده برسانند.» روند مشابه در مردان هم اتفاق میفته.

دوگان عنوان می کنه: «هنوز نمی تونیم بگیم این عوامل موجب سرطان می شن، اما معتقدیم این عوامل ممکنه موجب رشد تومورها شن.»

مهر

اخبار در رابطه:

رابطه کاهش وزن با سرطان سینه

رازهایی درباره کاهش وزن که نمی دونین!

از کاهش وزن تا کاهش دچار شدن به سرطان

کاهش وزن باورنکردنی با قهوه سبز

پنج ترفند واسه کاهش وزن پایدار

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو