سیستم Hotlink Protection چیست

فعالیت در سایتای اینترنتی، امروزه به حدی زیاد شده که افراد هم صنف، رقابت در فضای مجازی رو شدیدا دنبال می کنن. وقتی که قصد خود رو دارین، نه فقط باید وضعیت سایت خود رو از نظر اصول بررسی کنین، بلکه باید هر از چندگاهی به سایت رقبا هم سر بزنین تا فهمیده باشین شما در رقابت با انا، جلوتر هستین و یا بازم انا طلایه دار هستن. این قیاس خیلی مهمه چون بخشی از اهداف شما رو تعیین می کنه. اگه شما از رقبای خود عقب تر باشین، تلاش می کنین تغییراتی در سایت اعمال کنین تا نقاط ضعف شما بر طرف شده و بتونین رتبه خود رو بالا بیارین.

اما بدیش اینه، در این رقابت نزدیک بعضی از افراد، رفتار غیر اخلاقی از خود نشون میدن و تلاش بر تقلب دارن. روشای مختلفی برا تقلب کردن در سایتا هست و هر چند که گوگل مرتب به دنبال راه اندازی الگوریتمای جور واجور واسه شناسایی سایتای متقلبه ولی بازم این عمل نادرست به وسیله خیلی از وبمسترها دیده می شه که یکی از انا، کپی کردن مطالب سایت دیگه و ثبت اون به نام خود در سایته.

خیلی از وبمسترهای سایتای معتبر از این واسه نگران هستن که مطالب اونا به وسیله سایتا دیگه کپی ورداری شه البته این کپی ورداری وقتی نگران کننده س که به جای قید کردن منبع اصلی متن، ادرس سایت خود رو به عنوان منبع دید می کنن. هر چند گوگل خیلی سریع متوجه این تخلف می شه ولی به دلیل نگرانیای افراد، روشای مختلفی واسه جلوگیری از این تخلف هست که مهمترین اون، سیستم Hotlink Protection است.

بررسی کارایی سیستم Hotlink Protection

این سیستم، یه سیستم امنیتی قوی واسه هر سایتی هستش. کارایی این سیستم رو با یه مثال توضیح می دیم. فرض کنین که شما به طور اتفاقی مطالب سایت خود رو در سایت دیگه مشاهده کردین و چیزی که شما رو عصبی کرده اینه که اون سایت، مطلب رو به نام خود ثبت کرده پس شما به فکر راه چاره می افتین و بهترین راه حل، به کار گیری سیستم Hotlink Protection است. وقتی که این سیستم روی هر فایلی فعال شه، مثل یه قفل عمل می کنه طوریکه اگه سایت دیگه بخواد فایلاتون رو روی سیستم خود آپلود کنه، فایل مسدود بوده و روی سایت دیگه باز نمیشه.

راه حل

بستن منو