ارتباط مصرف گوشت قرمز با ابتلا به سرطان روده بزرگ در زنان | بیماری

: رابطه مصرف گوشت قرمز با دچار شدن به سرطان روده بزرگ در زنان

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، یافته های تحقیقات انجام شده در سالای گذشته مصرف گوشت قرمز رو با دچار شدن به یه سری مشکلات سلامتی مانند مشکل قلبی، تسریع پیری و دچار شدن به مریضی فراموشی رابطه دادن.
حالا یه مطالعه نوین که به وسیله محققان انگلیسی انجام شده نشون میده که یه رژیم غذایی شامل گوشت قرمز با افزایش خطر دچار شدن به یه نوع سرطان روده بزرگ در زنان رابطه داره.
محققان دانشگاه لیدز در انگلیس با بررسی یه مطالعه کوهرت (گونه ای از تحقیقات مشاهده ای) درصدد پیدا کردن این موضوع برآمدند که رژیمای غذایی شامل گوشت قرمز، گوشت ماکیان، ماهی یا رژیمای غذایی گیاه خواری با خطر دچار شدن به سرطان کولون و رکتوم (سرطان روده بزرگ) رابطه دارن یا خیر.
محققان در این مطالعه داده های سلامتی ۳۲ هزار و ۱۴۷ زن انگلیسی رو مورد بررسی قرار دادن. یافته های این مطالعه نشون داد که مصرف منظم گوشت قرمز با اندازه بالاتر دچار شدن به سرطان قسمت انتهایی روده بزرگ در این زنان رابطه داشت.
هم اینکه این مطالعه یه خطر کاهش پیدا کردی رو در دچار شدن به سرطان قسمت انتهایی روده بزرگ در زنائی نشون داد که رژیمای غذایی بدون گوشت قرمز داشتن.
محققان تاثیر مصرف نوعای جورواجور گوشت قرمز و الگوهای رژیم غذایی رو بر محلای دچار شدن به سرطان، یکی از بزرگترین چالشا در مطالعه رژیم غذایی و سرطان کلورکتال عنوان کردن.
با این حال اونا خاطر نشون کردن که این تحقیق یکی از تک و توک تحقیقاتیه که این رابطه رو مورد بررسی قرار میده و به تجزیه و تحلیلای بیشتری تو یه مطالعه بزرگتر نیازه.
مقاله ای در مورد این مطالعه در شماره اول آوریل ۲۰۱۸ مجله بین المللی Cancer منتشر شده.
علمی**۲۰۳۸** ۱۴۱۸

انتهای پیام /*

نوین ترین اخبار بخش سلامت رو در ایران استایل دنبال کنین

سلامت – پزشکی – دکتر – مریضی – درمان – قرص – نشونه ها – عوامل

.

منبع : iranstyle.ir

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو