ارتباط منطقی بین پزشک و داروساز در تجویز و مصرف منطقی دارو موثر است | اطلاعات دارویی

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر ضرورت پشتیبانی از تولیدات داخلی در کشور، اظهارنظر بعضی از کارشناسان رو در سرنوشت مصرف داروها موثر شمرد و اضافه کرد: البته در کنار اون توجه به کیفیت تولیدات داخلی مهمه.

دکتر ملکی در افتتاحیه بیست ودومین جلسه معاونین و مدیران غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، فرهنگ سازی واسه پشتیبانی از تولیدات داخلی رو اجباری دونست و اضافه کرد: رابطه منطقی بین دکتر و دارو ساز هم در تجویز و مصرف منطقی دارو موثره.

ایشون با بیان اینکه بعضی وقتا اظهارنظر درست داروساز می تونه دلیلی واسه رفع نگرانی مریض به حساب رود، گفت: باید واسه تامین سلامت جامعه رابطه منظم تری بین دکتر و دارو ساز به وجود بیاد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: باید از راه نظرخواهی از تجارب پزشکان در مورد رفع کمبودها و مشکلات دارویی بهره جست. مثلا باید مقادیر بعضی اشکال دارویی با مصرف بالا در هر نوبت رو بالا برد.

ایشون با اشاره به حرکت رو به رشد و قابل تشویق تولیدات داخلی گفت: اما با این وجود نباید پدیده قاچاق دارو، مکملا و اجناس آرایشی بهداشتی رو هم از یاد برد.

ایشون اضافه کرد: الان رقم زیادی ارز واسه اجناس بی کیفیت یا با کیفیت مشابه کیفیت داخلی از کشور خارج می شه که باید در این باره فکری کرد.

دکتر ملکی گفت: باید با وضع قوانین سخت گیرانه بر مصرف تولیدات داخلی تاکید و از ورود کالاهایی با کیفیت مشابه اجناس داخلی خود داری کرد.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو