ارتباط موبایل و خطر ابتلا به فراموشی زودرس | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۴۰

محققان تازگیا فهمیدن که استفاده کودکان و نوجوانان از موبایل خطر دچار شدن به فراموشی اونا رو در سنین بزرگسالی به طور زیادی زیاد می کنه. 

به گزارش ایسنا به نقل از سایت phonearena، براساس گزارشی که تازگیا از طرف موسسه علمی و پژوهشی «حولوحوش سلامت زیست محیطی» در کشور سوئیس منتشر شده، یه رابطه با معنی و عمیق میان استفاده کودکان و نوجوانان از گوشیای همراه و ابتلای زودتر از موعد معمولی به مریضی فراموشی و فراموشی هست و این بدون معناست اگه خونواده ای موبایل رو در سنین پایین در اختیار کودکانشون می ذارن، باید عواقب و آسیبای احتمالی اونو هم در نظر بگیرن.

 

یافته های این تحقیقات که برروی ۷۰۰ نوجوون در سنین بین ۱۲ تا ۱۷ سال صورت پذیرفته، نشون میده که حافظه تصویری و ذهنی این آدما به طور زیادی پس از یه مدت استفاده طولانی از موبایل کم شده. محققان در این پژوهشا از آزمایشای پرتونگاری EMR radiation برروی مغز افراد مورد آزمایش استفاده کردن.

 

این پژوهشا هم اینکه یه نتیجه باحال دیگه هم داشت و اونم این بود از اونجا که افراد راست دست معمولا هنگام تماس و صحبت، گوشی رو برروی گوش سمت راست خود می ذارن، بیشتر در برابر دچار شدن به فراموشی و از دست دادن حافظه قرار می گیرن.

 

به کار گیری موبایل و دستگاه های الکترونیکی وصل به اینترنت شامل مکالمات تلفنی، ارسال و دریافت پیام کوتاه، بازیای آنلاین و آفلاین، اعتیاد به شبکه های اجتماعی و چت در پیام رسانا می شه که این روزا نوجوانان و جوانان بسیاری رو درگیر کرده و به یه مشکل اجتماعی تبدیل شده که به گفته پزشکان، سلامت نسلای آینده رو شدیدا به خطر میندازه.

 

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو