ارتباط میان دندان درد با سینوس ها | بیماری

دلیل بیشتر دندون دردها ممکنه از دید سینوسی باشه پس میشه این احتمال رو در بروز دندون درد داد.

یه دندون درد سینوسی ممکنه خیلی مثل دندون دردی باشه که در گذشته داشتین و به سینوس هاتون بی ربط بوده. پس ملاقات با دکتر دندون دکتر و گرفتن عکس رادیوگرافی می تونه نشون بده که دندانتان مشکلی از قیبل پوسیدگی یا عفونت داره یا خیر.

 سینوسا چاله هایی هستن که در جمجمه قرار دارن و از هوا پر شدن. تعداد زیادی سینوس در جمجمه هر شخص هست، ولی یه جفت سینوس در فک بالایی پشت استخوانای پشتی چشم قرار گرفتن و باعث دندون درد می شن. سر ریشه دندونای آسیای بالایی خیلی به چاله سینوسی نزدیکه و این قرابت باعث می شه که سینوزیت بیشتر با دندون درد اشتباه شه. وقتی که سینوسا متورم می شن، می گیم شخص دچار سینوزیت شده. علاوه بر این مایعاتی که در سینوسا جمع می شن فشار رو در اونا زیاد می کنن و درد ایجاد می کنن.

علایم دندون درد سینوسی چه هستن؟

اگه در تعدادی از دندونای فک بالا همزمان احساس درد می کنین دچار دندون درد سینوسی شدین، چون دندون دردی که در اثر سینوزیت ایجاد می شه رو به سختی میشه به یکی از دندانا نسبت داد و در این مواقع تعدادی از دندانا با هم شروع به درد می کنن.

اگه شما تازگیا سرماخورده اید یا به آنفولانزا، خشکی یا آبریزش مجاری بینی گرفتار شدین، یا آلرژی، سردرد یا گوش درد دارین، در قسمت گونه ها یا سینوس هاتون احساس سنگینی می کنین و درد سینوسی وقتی که سرتون رو تکون می دید، راه می رید، می پرید و سرتون رو بالا و پایین می برید بیشتر می شه به دندون درد سینوسی گرفتار هستین.

چیجوری دندون درد سینوسی رو درمان کنیم؟

این دندون درد بیشتر وقتی که تورم سینوسا کمتر بشه از بین میره، اما به هرحال یه عفونت سینوسی ممکنه به یه دوره درمانی آنتی بیوتیک داشته باشه تا ریشه کن شه. هم اینکه اسپریای بینی و داروهای دیگه هم واسه نابود کردن عفونت پیشنهاد می شن. این نکته رو یادتون باشه که قبل از دست زدن به درمان عفونت سینوسی با دکتر مشورت کنین.

توجه

یه دندون درد سینوسی ممکنه خیلی مثل دندون دردی باشه که در گذشته داشتین و به سینوس هاتون بی ربط بوده. پس ملاقات با دکتر دندون دکتر و گرفتن عکس رادیوگرافی می تونه نشون بده که دندانتان مشکلی از قیبل پوسیدگی یا عفونت داره یا خیر. یه دکتر هم می تونه سینوزیت رو تشخیص بده و اونو با آنتی بیوتیکا و دکونژستانای بینی نابود کنه.

دندانه،

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو